Форум главная страница
 
ЧОМУ РАЦiОН ВАШОГО УЛЮБЛЕНЦЯ ПОВИНЕН МiСТИТИ СА-37?

Стан шкіри і шерсті - важливий індикатор загального стану тварини. Також, стан шкіри та шерсті свідчить про повноцінність раціону. Для підтримки шкіри і шерсті собаки у здоровому стані, годівля відіграє головну роль. Усі тривалі дефіцити мінеральних речовин, мікроелементів, вітамінів можуть стати причиною хвороб шкіри, проявом яких є надмірне утворення лупи, алергічні стани, облисіння, дерматити, себорея, втрата пігментації та блиску шерсті.

Шкірна симптоматика, яка пов'язана із дефіцитом вказаних вище речовин у раціоні, досить швидко піддається лікуванню при збагаченні раціону тварини необхідними компонентами.

Центром WALТНАМ (Англія) експериментально доказана можливість суттєвого покращення якості шерсті за допомогою вітамінно-мінеральних добавок у здорових собак. Установлено, що збагачування високоякісного, повноцінного та збалансованого корму для собак деякими мікро-, макроелементами, вітамінами у кількостях, що перевищують дози, які використовують для усунення дефіциту поживних речовин, можуть давати суттєве покращення стану шкіри і шерсті через 9 тижнів після введення у раціон таких добавок. Так, додаткові кількості біотину та вітамінів групи В підвищували м'якість шерсті та зменшували кількість лупи, а збагачення раціону комплексом цинку і лінолевої кислоти супроводжувалось достовірним посиленням блискучості шерсті.

Другий, важливий момент, про який необхідно згадати - це вплив мікро-, макроелементів, вітамінів, зокрема антиоксидантів на імунітет собаки.

Відомо, що окислювальне пошкодження компонентів клітини відіграє важливу роль у розвитку ряду захворювань, включаючи злоякісні пухлини і катаракту. Імунна система тварини і людини - особливо чутлива до окислювального стресу. Отже, виникає необхідність захисту організму проти такого роду стресів.

Антиоксиданти, що містяться у дієті, забезпечують основну, захисну функцію організму проти окислювального стресу. Вони, також, відіграють роль у підтримці імунітету. Так, недостача у кормі таких антиоксидантів, як вітамін С і Е, таурин, викликають послаблення цілого ряду Імунних функцій, включаючи фагоцитарну активність, синтез антитіл, протипухлинну резистентність. Доведено, що дані компоненти володіють вираженою імуностимулюючою активністю, а збагачення ними дієти підвищує - здатність організму захищатись проти різного роду стресових ситуацій, у тому числі й інфекційних хвороб. При проведенні аналізу «імунного захисту» проти парвовірусної інфекції, чумки, аденовіруса до і після вакцинації, виявили, що у групі цуценят, які споживали корм, збагачений антиоксидантами, імунітет утворювався значно раніше, порівняно із групою цуценят, яким згодовували стандартний раціон.

Тому, із наведеного вище можна зробити висновок: для підтримання здоров'я вашого улюбленця (собаки чи кішки) на належному рівні, у залежності від потреб тварини, провідні ветеринарні спеціалісти світу рекомендують застосовувати вітамінно-мІнеральні добавки, що містять у своєму складі й антиоксиданти.

Із свого власного, або моїх колег досвіду можу твердо запевнити вас, що найбільш економічно вигідно і безпечно використовувати збалансовані кормові добавки провідних фірм-виробників ветеринарних препаратів. Однією із таких сумішей і є досить відомий серед професійних ветеринарних спеціалістів, кінологів, фелінологів препарат СА-37 (SА-37) виробництва фірми «Інтервет», Голландія). За своїм складом препарат ідеально забезпечує усі потреби тварини у мікро-, макроелементах, вітамінах і антиоксидантах, а також життєво необхідних амінокислотах. Крім цього, добавка містить і сухі дріжджі, які нормалізують кишкову мікрофлору, покращують травлення. Результат та ефективність препарату ви зможете оцінити як за покращенням фізичної кондиції, так і за якістю шерсті вашої собаки чи кішки. Варто лише один раз спробувати і ви про це переконаєтесь!

 

А. Дідух, лікар ветеринарної медицини, кафедра незаразних хвороб,
академія ветеринарної медицини ім. С.З. Гжицького, м. Львів


 
Другие интересные ресурсы
 
Статьи различных тематик
 
 
поиск по сайту
 
© 2000-2018 by Oksana&Alexandr Lubenets
программирование - студия дизайна ICOM
 

 
 
Яндекс.Метрика