Форум главная страница
 
Тесты на наличие антител бешенства в крови
Троценко З.Р.
ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ВЛАСНИКАМ ТВАРИН, ЯКI ПЛАНУЮТЬ ПОїЗДКИ В IНШI КРАїНИ

Сказ – особливо небезпечна вірусна хвороба людини і тварин, яка характеризується ураженням нервової системи. Практично має абсолютну летальність, тобто при появі клінічних ознак видужання неможливе. До сказу сприйнятливі всі види теплокровних тварин. Саме тому комітет експертів ВООЗ вважає сказ найнебезпечнішим захворюванням, яке передається від тварин до людей. Сказ є одним з найбільш розповсюджених зооантропонозів, який має велике соціально-економічне значення в усьому світі.

За даними експертів ВООЗ і МЕБ, не дивлячись на проведення протиепізоотичних і протиепідемічних заходів, щорічно в світі від сказу гине більше 30 тис. людей і більше 1 млн. тварин. (Warrell D.A. 1995; Nunan C.P.,2002).

Після довгих літ боротьби з цим надзвичайно небезпечним захворюванням, багато країн досягли значних успіхів і мають статус «Rabies free», тобто вільні від сказу. В тому числі в Європі таких країн 12.

Територія України суцільно неблагополучна щодо сказу. За останні 5 років немає жодної області де б не реєструвалося це захворювання і кількість позитивних випадків не зменшується. За 2005 рік отримано 2122 позитивних результатів при вірусологічних дослідженнях, що 123% більше, ніж у 2004 році. Досліджено було 33 види тварин і у 21 виду виявлений сказ. Хворіли як дикі, так і домашні тварини. Найбільше позитивних результатів отримано у лисиць, котів, собак, великої рогатої худоби.

Єдиний метод боротьби зі сказом – це профілактична вакцинація як домашніх так і диких тварин.

Для імунізації домашніх тварин використовують інактивовані культуральні вакцини, які не спричиняють ускладнень, легко переносяться тваринами і дають надійний захист. Для контролю за ефективністю вакцинацій розроблені специфічні тести. Згідно «Санітарного кодексу наземних тварин», який регламентує вимоги країн щодо імпорту тварин, сировини, тощо, при перетині кордонів, при ввозі або транзиті, всі собаки і коти повинні мати ветеринарні сертифікати, де вказано, що дані тварини щеплені проти сказу і перевірені на наявність антитіл в реакції нейтралізації не раніше 30 днів після вакцинації і не пізніше трьох місяців до відправлення.

З лютого 2006 року Центральна державна лабораторія ветеринарної медицини України входить в список сертифікованих лабораторій, які проводять дослідження сироваток крові на наявність антитіл проти сказу. Цьому передувала напружена робота по оснащенню всім необхідним обладнанням та матеріалами, стажування та тестування спеціалістів в Європейській референс-лабораторії, участь в міжнародних міжлабораторних раундах, в яких приймали участь 54 лабораторії з усього світу.

Центральна державна лабораторія ветеринарної медицини знаходиться за адресою: 03151, м. Київ, вул. Донецька, 30. Вірусологічний відділ працює з понеділка по п’ятницю, з 9 до 17 годин.

Список сертифікованих лабораторій можна побачити на сайті: http://europa.eu.int/comm/food/animal/liveanimals/pets/appruval_en.htm

Сироватки для дослідження повинні відбиратися лікарем ветеринарної медицини в стерильні пробірки з урахуванням того, що антитіла виявляються в реакції віруснейтралізації флуоресціюючих антитіл, тобто буде використовуватись культура клітин і в кількості не менше 0,5–1,0 мл. При доставці сироватки в лабораторію необхідно мати документ – супровідну в 2-х екземплярах, яку пише лікар. 
Другие интересные ресурсы
 
Статьи различных тематик
 
 
поиск по сайту
 
© 2000-2018 by Oksana&Alexandr Lubenets
программирование - студия дизайна ICOM
 

 
 
Яндекс.Метрика